SEO Uzmanı

SEO Nedir?

seo uzmanı logoArama motoru optimizasyonu (SEO) ücretsiz tanıtım gibi – çok değerlidir. Web sitenizin görünürlüğünü Google’da  veya başka bir arama motorunun ücretsiz (“organik”) sonuçlarında artırma sürecidir. Genellikle “doğal arama”, “organik arama” veya “kazanılmış arama” sonuçları olarak adlandırılır.

 Bunun sizin için ne anlama geliyor: Top SEO, web sitenize daha fazla ziyaretçi gönderebilir. Ve bu ziyaretçiler sizi ücretsiz “organik” aramada bulduğundan, sizinle iş yapabilmek için önceden nitelikli hale gelmiş ve bunun için hazırlanmışlardır. Dolayısıyla, SEO’nun genel amacı, kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve arama motoru yönergelerini karşılamak için anahtar kelimeler ve anahtar kelime konuları kullanarak bir web sitesine gelen trafiğin düzeyini artırmaktır.

iyileştirmek ve arama motoru yönergelerini karşılamak için anahtar kelimeler ve anahtar kelime
konuları kullanarak bir web sitesine gelen trafiğin düzeyini artırmaktır.

SEO Hakkında Çirkin Gerçekler
Bu sizi şaşırtabilir: Müşterilerimizin yaklaşık% 80’i daha önce SEO’da başarısız olduktan sonra bize gelmektedir.

Bu müşterilerimizden bazıları SEO’yu kendileri yapmaya çalıştı ve kuralları ihlal ettiği için Google tarafından cezalandırıldı (başka bir deyişle “tokatlandı”) saatlerce zaman ve büyük miktarlarda paralar harcadı, ancak buna rağmen gene de web trafiğinde bir artış görülmedi.  Diğer başka durumlarda ise sonuç vermekte başarılı olmayan bir SEO hizmetine iyi paralar ödediler.

 Daha önce SEO ile yaşadığınız kötü deneyimler ne olursa olsun, kimse sizi suçlayamaz. Google ve diğer arama motorları neredeyse her gün kuralları değiştirmektedir. Dolayısıyla sizden bu hıza yetişmeniz beklenemez.  Tek rahatsızlık eğer şu anki durumunuzu kabul ederseniz olacaktır. Çünkü rakiplerinize ait web siteleri ziyaretçilerinizi ve müşterilerinizi alırken, düşük arama sıralaması ve web sitenizde düşük trafik meydana gelmiş olacak.

 

amator-seo Amatör SEO’nun Gizli Tehlikeleri

Arama motorlarının belli başlı kuralları vardır. Oyunu bu kurallara göre oynamalısınız. Eğer yapmaz, Google’ı kandırmaya çalışıp sitenizi daha üst sıralara yerleştirmeye çabalarsanız mutlaka yakalanırsınız. Sonucunda  yaptıklarınız için ağır bir bedel ödersiniz.

Google her zaman SEO sahtekarlarını bulur. Google’ın çoğu hesapta, dünya çapında 16 veri merkezinde yaklaşık 900.000 sunucusu vardır. Googleʼın sunucuları, küresel enerji kullanımının yaklaşık% 0,01’i kadarını yani yaklaşık 260 milyon Watt elektrik kullanmaktadır ve bu 200.000 kişilik küçük bir kasabaya yetecek kapasitede enerji kullanımı anlamına gelmektedir. 

 

Yine de bu Google’ın sitenizde Sayfa Optimizasyon veya Site Optimizasyonu söz konusu olduğunda arama yaptığı şeylerin kısmi bir listesidir. 

Siz ve ben daha önce asla bir konuşma yapmamış olsak bile, sizden bu web sitesini terk etmeden önce bir şeyi hatırlamanızı istiyorum: SEO kurallarına uyun. Yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen sertifikalı, tecrübeli, başarısını kanıtlamış ve iyi sicile sahip bir SEO ekibiyle çalışın. 

 

İşi Yapmak

isyapmakseouzmanı

Son sıralamanıza katkıda bulunan yüzlerce faktör var. Bunun da ötesinde, Google’ın seçtiğiniz anahtar kelimelerle hangi tür eğilimleri ilişkilendirebileceğini belirlemek zor olabilir.

Bir SEO uzmanının işi bir kaç web sitesi ayarı ve internetin etrafında dağılmış birkaç bağlantısıyla durmaz. Bunun yerine, uzman, topun üzerinde olmalı ve sürekli olarak yukarıdaki notlarda anlatılanlara benzer trendler aramalı ve web sitesi trafiğini en üst düzeye çıkarmak için yeni yollar bulmalıdır.

 (Ve “maksimize etmek”, sadece sayıları arttırmak anlamına gelmez. Sizinle iş yapmaya hazır insanları bulmayı ve onların size dönmesini kastediyoruz.)

  Web sitenizi arama motorları için optimize etmek, bu faktörlerin farkında olmayı ve doğru stratejileri uygulamayı içerir. Ancak, arama motorları değiştikçe, bir SEO sonsuza kadar aynı eski etkinliklere güvenemez. Modern SEO, anahtar kelimelerden ve meta etiketlerden çok daha fazlasıdır.

Bir SEO uzmanının uğraşması gereken pek çok faktör vardır ve bu da çok çeşitli becerilere ihtiyaç duymaları anlamına gelir.

 Yine de bunları temele indirgeyecek olursak, bir uzmanın şunları anlaması gerektiğini söyleyebilmelisiniz:

  •  Bağlantılar neden önemlidir?
  • Bir web sayfası sıralamasına yardımcı olmak için sayfada ne yapılabilir?
  • Bir web sayfası sıralamasını yapmak için sayfa dışı ne yapılabilir?
  • İçerik pazarlaması, herhangi bir çevrimiçi pazarlama etkisi için neden önemlidir?
  • Sosyal medya nasıl değer sağlar?
  • Tıklama Başına Ödeme pazarlamasına değer olup olmadığı..
  • Video SEO gibi yeni ortaya çıkan trendlerden nasıl yararlanılır?

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *