Ücretsiz Backlink Siteleri Listesi 2019

Backlinkler, arama motoru sonuçlarında bir web sitesinin önemini büyük ölçüde etkiler. Bu yüzden bir web sitesinin SEO sıralamasını iyileştirmek için çok yararlı oldukları düşünülür. Arama motorları, arama sonuçlarını görüntülemek için birden fazla faktör kullanarak sıralamayı hesaplar. Hiç kimse, sonuçların listelenmesi sırasında arama motorlarının backlinklere ne kadar ağırlık verdiğini bilmez, ancak kesin olarak bildiğimiz, backlinklerin çok önemli olduğudur.

Backlinkler doğal olmalı, bu bir web sitesinin kendi web siteleri için backlinkler oluşturmak için yapay yollar kullanmaması gerektiği anlamına gelir. Bağlantıların kalitesi nicelikten çok daha önemlidir.

Örnek: A web sitesi bir restorandır ve önemli bir yemek yorum blogu veya web sitesi olan B web sitesinden bir backlink alır. Bu Web Sitesi A’nın kazandığı değerli, doğal ve ilgili bir backlinktir.

Mevcut kötü türde uygulamalardan bazıları şunlardır: backlink satın alma, link exchange ağları, backlink satışı, vb. Bu uygulamaların çoğu arama motorları tarafından tavsiye edilmez. Genellikle bu tür uygulamalarda yer aldığından şüphelenilen web siteleri indeks dışı bırakılır ve cezalandırırlar.

Backlinkleri  web siteleri arasında konuşmalar olarak düşünmelisiniz.

Örnek: Bir blog yazarı olan John Doe bir spor etkinliği hakkında çok ilginç bir makale yazar. Başka bir blog yazarı Samantha Smith, Johnʼun makalesiyle aynı fikirde değildir ve bu fikrini çevrimiçi başka bir dergide yazdığı makalesinde anlatır. Samantha yazısında Johnʼun makalesine link verir, böylece okuyucuları her iki bakış açısını da anlayabilecektir. Böylece John’un blogu değerli bir backlink alır. Öte yandan, Samantha’nın makalesi popüler hale gelir ve diğer birçok web sitesi yazmış olduğu makalesine bağlantı verir. Bu şekilde, Samantha’nın web sitesinde birçok backlink oluşur. John’un makalesi için yalnızca bir tane backlink olmasına rağmen, backlinkinin sağladığı Samanthaʼnın yazdığı makale sayesinde backlink değeri artar.

World Wide Web, ya da kısaca “web”, birbirleriyle hiperlinklerle birbirine bağlanmış bir web sayfası ağıdır. Yeni bir belgeye bağlanan her köprü, web’in genel büyümesine katkıda bulunur. Arama motorları bu web sayfalarını bulmanızı kolaylaştırır. Benzer konulardaki diğer birçok web sayfasıyla bağlantılı bir web sayfası daha saygılı ve değerli olarak kabul edilir. Bu yüzden backlinkler sadece bir web sitesinin saygınlığını kazanması için değil, aynı zamanda arama motorları ve tüm dünyadaki web’in genel sağlığı için de önemlidir.

İşte Yüksek Kalitede Linkleri Anında Almak için 14 Yol:

Linkler hala SEO’da başarılı olmak için çok önemli kabul edilir (bugün bile, hala en önemli sıralama faktörlerinden biri olarak kabul edilmektedir).

Ama bununla yüzleşelim; bağlantı kurma, bir web sitesini optimize etmenin en zor ve en rekabetçi parçasıdır.

Ancak iyi haber, özellikle de web sitelerine bağlantı kurmaya yeni başlayanlar için, hala ücretsiz ve neredeyse anında bağlantı kurabileceğiniz yüksek kaliteli bağlantı fırsatlarının var olmasıdır.

 

Bu bağlantı kaynakları genellikle takip etmek için harikadır:

Tarama ve indekslemeyi geliştirme.
Sitenize yönlendiren trafik yönlendirme.
Çoğaltması zor bağlantılar kurma (özellikle bu özellikleri de oluşturacak olursanız).
Markalama (SERP gayrimenkulünüzü, sahip olduğunuz medya / web mülklerinizle kolayca isimlendirmek için). Bu da çevrimiçi itibar yönetiminize engel teşkil edebilir.

Aşağıda, markanızı / ürününüzü / hizmetinizi yazabileceğiniz ve tanıtabileceğiniz en popüler topluluk tabanlı platformların yanı sıra, web sitelerinize bağlantılar içeren profiller oluşturabileceğiniz siteler listelenmiştir.  2018’de kolayca edinilebilen “ücretsiz backlinkler” için en iyi seçimlerimi bulabilirsiniz.

 

LINKEDIN PULSE
DA: 100
Bağlantı Özelliği: Takip edilmeyen
Bağlantı Alımı:

LinkedIn özet akışınıza yeni bir makale yazın.

 

MEDIUM
DA: 94
Bağlantı Özelliği: Takip edilmeyen
Bağlantı Alımı:

Yeni bir hesap için kaydolun, ardından yeni bir hikaye yazın.

 

REDDIT
DA: 99
Bağlantı Özelliği: Takip edilen  (yüksek destek oyu alan yayınlar için)
Bağlantı Alımı:

İşinizle ilgili Subreddit (Reddit web sitesinde belirli bir konuya adanmış bir forum) üzerinde etkin bir katılımcı olun. Bu alt gruptaki toplulukla iyi bir yankı uyandıracak yararlı içerikte yazılar yazın ve paylaşın.

 

PRODUCTHUNT
DA: 82
Bağlantı Özelliği: Takip edilen  (ancak hesap, endekslenebilir bir profil sayfasına sahip olmak için aktif bir katılımcı olmalıdır)
Bağlantı Alımı:

Kayıt olun ve topluluklarının aktif bir üyesi haline gelin (kullandığınız veya gerçekten ilgilendiğiniz ürünler / hizmetler hakkında sürekli olarak yorum ve yorum yaparak).

 

STEEMIT
DA: 74
Bağlantı Özelliği: Takip edilmeyen
Bağlantı Alımı:

Bir hesap oluşturun (hesabınızın onaylanması 1-2 gün sürebilir),  sonra yazmaya başlayın.

 

CRUNCHBASE
DA: 89
Bağlantı Özelliği: Takip edilen  
Bağlantı Alımı:

Yeni bir hesap için kaydolun. Kendi profilinizi (veya işletmeniz / şirketiniz için bir profil) oluşturun.

 

ABOUT.ME
DA: 91
Bağlantı Özelliği: Takip edilen  
Bağlantı Alımı:

Yeni bir hesap için kaydolun, ardından kişisel profilinizi oluşturun.

 

 

SLIDESHARE
DA: 96
Bağlantı Özelliği: Takip edilmeyen
Bağlantı Alımı:

2 thoughts on “Ücretsiz Backlink Siteleri Listesi 2019”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *